Pomocí marinád můžeme z kuřecího masa vykouzlit mnoho variant chutných grilovaných či pečených pokrmů. Přinášíme několik tipů.
Marináda s medem a hořčicí
Smícháme pár lžic medu a pár lžic hořčice. Množství volíme podle množství masa. Trochu osolíme. Vhodná je třeba francouzská hořčice, můžeme do ní přidat trochu chilli. V marinádě necháme alespoň 2 hodiny.
Marináda s pomerančem a zázvorem
Zázvor přidá masu jemnou pikantní chuť, pomeranč ji vhodně doplní. Nastrouháme kousek čerstvého zázvoru a kůru z pomeranče. Přidáme pepř, a pomerančový džus. Osolíme. Marinujeme nejlépe opět několik hodin.
Marináda z piva
Ta patří mezi ty velice oblíbené. Je výborná. Do piva přidáme několik prolisovaných stroužků česneku, mletý kmín, sůl a pepř. Marinujeme až 8 hodin.
Marináda z kefíru a česneku
Použijeme kelímek kefíru, několik stroužků prolisovaného česneku, sůl a pepř. Smícháme a alespoň několik hodin marinujeme. Je výborná hlavně na kuře, které připravujeme v troubě přikryté alobalem. Ten odstraníme pár minut před dopečením, aby se dopeklo „do křupava“.
Marináda grep a balsamico
Do grepového džusu přidáme rozmarýn (nebo jiné bylinky), pár lžic balsamica. Necháme marinovat přes noc. Pak dle chuti osolíme. Její chuť je skvělá a svěží.
Marináda z vína, tymiánu a rozmarýnu
Kuřecí maso má tu výhodu, že se k němu hodí skoro každé víno. Vybereme dobré suché bílé, červené nebo růžové, přidáme tymián a několik větviček rozmarýnu. Můžeme doplnit i několika hřebíčky. Kuřecí maso marinované v této směsi je skutečná lahůdka.
Marináda se sójovou omáčkou a medem
Tak ta je opravdu jednoduchá. Do poloviny šálku sójové omáčky přidáme lžíci medu a je připravená. Maso v ní necháme zase minimálně 2 hodiny. Pozor na sůl, sójová omáčka je sama dost slaná. Marinádu ocení hlavně milovníci asijské kuchyně.
Marináda s hořčicí a citrónem
Použijeme hořčici dle vlastní chuti a natřeme s ní maso. Pak zakapeme citrónovou šťávou. Ta masu dodá specifickou chuť, zjemní ho a změkčí.